مقالات آموزشی

رونوشت وردپرس چیست و چطور می توان رونوشت وردپرس را حذف کرد ؟

توسط آموزش وردپرس, کدهای وردپرس که در

رونوشت وردپرس چیست ؟

تا حالا براتون پیش اومده که زمان نوشتن مطلبی در وردپرس برق بره یا اینترنت قطع بشه ؟ مطمئن هستم که تقریبا برای همه ما پیش اومده ، تصویر کنید اگر موقع نوشتن یک مطلب ۲۰۰۰ کلمه ای برق بره و انقدر گرم نوشتن مطلب باشید که یادتون رفته باشه محتوا رو ذخیره بکنید، کاربرد کلمه رونوشت اینجا معنا پیدا میکنه و اینجاست که وردپرس با یکی دیگه از امکانات خوب خودش رو برای کاربران رو کرده .

زمانی که در حال نوشتن مطلبی توی محیط وردپرس هستید، وردپرس هر چند دقیقه یک رونوشت از مطلب شما تهیه میکنه تا اگر به طور ناگهانی مشکلی پیش اومد و شما ارتباطتون رو با وردپرس از دست دادید بتونید دوباره ادامه مطلبتون رو بنویسید. برای مثال به تصویر زیر توجه کنید :

رونوشت وردپرس چیست و چطور می توان رونوشت وردپرس را حذف کرد ؟

همانطور که در تصویر می بینید برای نوشته ی ما ۹ رونوشت وجود دارد که می توانیم هر زمان که خواستیم محتوای نوشته خود را به رونوشت مورد نظر بازگردانی کنیم.

آموزش غیرفعال کردن رونوشت وردپرس

رونوشت وردپرس یکی از امکانات و ویژگی های خوب سیستم مدیریت محتوای وردپرس است، با این حال خیلی ها دوست ندارند که این ویژگی فعال باشد. یکی از دلایل مهم برای غیرفعال کردن رونوشت وردپرس بهینه سازی دیتابیس سایت می باشد، نگهداری بیش از اندازه رونوشت ها باعث سنگین و حجیم شدن دیتابیس سایت وردپرس می گردد. برای غیر فعال سازی رونوشت وردپرس کد زیر را در فایل wp-config.php و در انتهای فایل قرار دهید :

define(‘AUTOSAVE_INTERVAL’, 120 ); // seconds
define(‘WP_POST_REVISIONS’, false );

این قطعه کد رونوشت های شما را به طور کامل غیر فعال کرده و زمان ذخیره خودکار را از ۶۰ ثانیه به ۱۲۰ ثانیه افزایش خواهد داد.

از اینکه در این مقاله همراه ما بودید از شما سپاسگزاریم ، در صورت بروز مشکل سوال پیشنهاد و یا انتقاد می توانید از بخش نظرات همین مقاله دیدگاه خود را ثبت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.